Список форумов Форум сайта «Глобус Беларуси» Форум сайта «Глобус Беларуси»
Основной проект — “Глобус Беларуси
 
 FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Карты Могилева
На страницу Пред.  1, 2, 3  След.
 
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Форум сайта «Глобус Беларуси» -> Наполнение “Глобуса Беларуси” -> Карты, схемы, планы
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
Давид



Зарегистрирован: 20.08.2010
Сообщения: 116
Откуда: Магілёў

СообщениеДобавлено: 19 Jan 2011, Wed, 16:08    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

хм... а я яму ўжо 2 разы па англійску напісаў і аніякага адказу не атрымаў : (((
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Давид



Зарегистрирован: 20.08.2010
Сообщения: 116
Откуда: Магілёў

СообщениеДобавлено: 19 Jan 2011, Wed, 23:16    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

йіхха, ён мне такі адказаў : )
трымайце спасылку на мапы ў найлепшай якасьці
(цяпер праўда другі здымак стаў лепш за першы выглядаць):
http://www.yousendit.com/transfer.php?action=batch_download&send_id=1027426159&email=4f29dddf5ff339349b06c25f59650b05
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
korkh



Зарегистрирован: 18.04.2010
Сообщения: 325
Откуда: Магілёў

СообщениеДобавлено: 20 Jan 2011, Thu, 2:50    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Фоткі вельмі цікавыя, вось калі б шчэ вызначыць ўсе аб'екты на здымках + думаю гэтыя здымкі маглі б дапамагчы вызначыць дакладнае месца знаходжаньне Ксаверыя, аб якім зараз вядуцца спрэчкі
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Давид



Зарегистрирован: 20.08.2010
Сообщения: 116
Откуда: Магілёў

СообщениеДобавлено: 20 Jan 2011, Thu, 11:06    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

гэта была першае, што я зрабіў : )
але на першым фота, там неяк ўсё цёмна і нічога не разгледзіць...
на другім здымку цяпер стала лепш бачна, але ізноўку не 100%.
але гэта лепш чым нічога.
цяпер надо паспрабаваць накласьці гэтыя здымкі на мапу гугла. і тыда ўсё высьвчтліцца, нават з прыблізнымі памерамі.
я амаль ўсе аб'екты ведаю, таму калі патрэбна інфа, "што гэта за дом", зьвяртайся (можаш адразу ў альбом пісаць каментам)
дарэчы знайшоў там траецкую царкву, што за дняпром была (зараз можна дакладна высьвятліць дзе яе фундамент).
так сама бачна, што спаскую царкву зруйнавалі нашы, пры вызваленьні горада. бачна дзе стаяў богаяўленьскі сабор, як выглядала казёная палата. інфармацыі так шмат, што нямо проста слоў : ))
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
korkh



Зарегистрирован: 18.04.2010
Сообщения: 325
Откуда: Магілёў

СообщениеДобавлено: 21 Jan 2011, Fri, 0:32    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Асноўныя аб'екты я таксама ведаю цэрквы, касьцёлы і г.д., я меў на ўвазе якія-небудзь не такія "разрэклямаваныя" месцы аб якіх мы мала ведаем ці ня ведаем увогуле, таксама цікава паглядзець на пляніроўку таго часу, карацей кажучы дзякуй за спасылку на фоткі, буду чакаць вынікі даследавньняў наконт Ксаверыя і інш.
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Давид



Зарегистрирован: 20.08.2010
Сообщения: 116
Откуда: Магілёў

СообщениеДобавлено: 23 Jan 2011, Sun, 23:12    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

што тычыцца пляніроўкі, пашлядзі на тое як выглядаў тады сучасны праспект міру (ад скрыжаваньня з першамайская, да дубравенкі)
яе проста не было : ) бачны нават тыя могілкі, на месьцеякіх зараз плошча ля касс аэрафлоту : )
дарэчы, мне тока што даслалі пляны ксаверыя і калегіума 1822 года, гэта проста нешта
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Давид



Зарегистрирован: 20.08.2010
Сообщения: 116
Откуда: Магілёў

СообщениеДобавлено: 23 Feb 2011, Wed, 16:27    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

мне даслалі ўчора яшчэ адну мапу Магілёва, 1918 год.

мапу можно павялічваць, ці спампаваць у арыгінальным памеры.

https://picasaweb.google.com/hitrylis13/04MogilevOldMaps#5576423534403111922
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Давид



Зарегистрирован: 20.08.2010
Сообщения: 116
Откуда: Магілёў

СообщениеДобавлено: 13 May 2011, Fri, 15:56    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

у ібэй набыў наступную мапу:
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=350453588893&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

плян бою пад Магілёвам у 1812 (літаграфія 1840)

калі атрымаю ды адсканірую магу дадаць сюды. ці мо такая ўжо ёсьць?
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
GlobusBelarusi
Site Admin


Зарегистрирован: 06.10.2008
Сообщения: 11120
Откуда: Минск

СообщениеДобавлено: 13 May 2011, Fri, 18:13    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Давид писал(а):
калі атрымаю ды адсканірую магу дадаць сюды. ці мо такая ўжо ёсьць?

Я не бачыў...
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
Давид



Зарегистрирован: 20.08.2010
Сообщения: 116
Откуда: Магілёў

СообщениеДобавлено: 24 May 2011, Tue, 11:12    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

а вось і плян:
https://picasaweb.google.com/hitrylis13/04MogilevOldMaps#5610006552271230034

яго можна спампаваць у большым памеры (зьверху: захаваць - спампаваць выяву)
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
zerga



Зарегистрирован: 17.02.2011
Сообщения: 12

СообщениеДобавлено: 27 May 2011, Fri, 15:08    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Давид



Зарегистрирован: 20.08.2010
Сообщения: 116
Откуда: Магілёў

СообщениеДобавлено: 25 Jun 2012, Mon, 14:27    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

а ці ёсьць у каго тапаграфічныя мапы Магілёва? лепей за ўсё да 60га года (каб быў стары рэльеф у гістарычным цэнтры). мьне яны патрэбныя для майго праекту mogilev-3d.blogspot.com
каб зрабіць адпаведны ландшафт. у сеціве я знайшоў толькі нямецкую мапу 1:25000, але скан не вялікі, таму лініі зь яго амаль не бачныя : (
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
GlobusBelarusi
Site Admin


Зарегистрирован: 06.10.2008
Сообщения: 11120
Откуда: Минск

СообщениеДобавлено: 25 Jun 2012, Mon, 19:49    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Давид писал(а):
а ці ёсьць у каго тапаграфічныя мапы Магілёва? лепей за ўсё да 60га года (каб быў стары рэльеф у гістарычным цэнтры). мьне яны патрэбныя для майго праекту mogilev-3d.blogspot.com

Видимо, это карта РККА 1930-х гг.:
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
Андрей Щелкунов



Зарегистрирован: 30.12.2008
Сообщения: 1486
Откуда: Витебск

СообщениеДобавлено: 25 Jun 2012, Mon, 20:49    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Давид

У Джона с http://wwii-photos-maps.com письмом попросите полноразмерный скан 1:25000. Хотя тут лучше бы 1:10000, но для Могилёва его у Джона не видно..
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Посетить сайт автора
Давид



Зарегистрирован: 20.08.2010
Сообщения: 116
Откуда: Магілёў

СообщениеДобавлено: 26 Jun 2012, Tue, 9:59    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

GlobusBelarusi писал(а):

Видимо, это карта РККА 1930-х гг.:


нешта накшталт таго, а лепей такі сапраўды 1:10000 і ў 600дпі : ) каб можна было разабраць лініі рэльефу... але нешта я сумняваюся, што такое можна знайсьці ў сеціве.
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Показать сообщения:   
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Форум сайта «Глобус Беларуси» -> Наполнение “Глобуса Беларуси” -> Карты, схемы, планы Часовой пояс: GMT + 3
На страницу Пред.  1, 2, 3  След.
Страница 2 из 3

 
Перейти:  
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах
Вы не можете вкладывать файлы
Вы не можете скачивать файлы