Список форумов Форум сайта «Глобус Беларуси» Форум сайта «Глобус Беларуси»
Основной проект — “Глобус Беларуси
 
 FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Касцяневічы: магіла сястры Максіма Танка і крыж - "дзевачка"

 
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Форум сайта «Глобус Беларуси» -> Наполнение “Глобуса Беларуси” -> Надо бы добавить на “Глобус”... -> Объекты на рассмотрение
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
Валацуга

Почётный
искатель
новых
объектов
для
«Глобуса
Беларуси»



Зарегистрирован: 14.11.2008
Сообщения: 12748

СообщениеДобавлено: 15 Mar 2016, Tue, 21:41    Заголовок сообщения: Касцяневічы: магіла сястры Максіма Танка і крыж - "дзевачка" Ответить с цитатой

Прыйшоў да мяне ліст на электронку ад аднаго вельмі вядомага фарумчаніна, які пажадаў застацца невядомым. Не так даўно ён наведаў могілкі ў Касцяневічах, пра што напісаў мне як чалавеку зацікаўленаму. Я там быў пару год таму і пра іх нам распавядала Ірына Дубянецкая. Здаецца, пакідаў я іх і на форуме, але недзе яны загубіліся. Сярод іншага, магіла сятры Максіма Танка і яе двухгадовага сына.





Я ўжо нейк запляміў сябе, апынуўшыся нечым накшталт "пасобнікам ворагаў народа, прапагандыстам варожых захопнікаў" і гэтак далей, таму гэтую гісторыю, пра таое кім былі гэтыя загадкавыя "забойцы - рабаўнікі" я пераказваць не буду. Адно звярніце на год смерці на помніку і вы самі гэтую гісторыю раскажыце, бо, на жаль, такіх было не мала: "1943"
Здымкі ў мяне няўдалыя, таму прыводжу тут і здымкі нашага "вечаровага ананіма"







А яшчэ на касцяневіцкіх могілках можна пабачыць такую прыгажосць - крыж - "дзевачка"







Последний раз редактировалось: Валацуга (15 Mar 2016, Tue, 23:31), всего редактировалось 1 раз
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
tam_erm



Зарегистрирован: 07.12.2012
Сообщения: 813
Откуда: Гомель

СообщениеДобавлено: 15 Mar 2016, Tue, 22:24    Заголовок сообщения: Re: Касцяневічы: магіла сятры Максіма Танка і крыж - "дзевачка" Ответить с цитатой

Валацуга писал(а):
гэтую гісторыю, пра тое кім былі гэтыя загадкавыя "забойцы - рабаўнікі" я пераказваць не буду. Адно звярніце на год смерці на помніку і вы самі гэтую гісторыю раскажыце, бо, на жаль, такіх было не мала: "1943"

Аднак...
"Савецкая Беларусь" у артыкуле пра Максіма Танка піша:
при неустановленных обстоятельствах от рук партизан погибла младшая сестра Вера со своим двухлетним сыном.
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Показать сообщения:   
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Форум сайта «Глобус Беларуси» -> Наполнение “Глобуса Беларуси” -> Надо бы добавить на “Глобус”... -> Объекты на рассмотрение Часовой пояс: GMT + 3
Страница 1 из 1

 
Перейти:  
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах
Вы не можете вкладывать файлы
Вы не можете скачивать файлы