Список форумов Форум сайта «Глобус Беларуси» Форум сайта «Глобус Беларуси»
Основной проект — “Глобус Беларуси
 
 FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Верхнядзвінскі (былы Дрысенскі раён), заходняя Асвейшчына
На страницу Пред.  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  След.
 
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Форум сайта «Глобус Беларуси» -> Путешествия -> Путешествия по Беларуси -> Фотоотчеты о путешествиях
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
Кастусь



Зарегистрирован: 09.02.2011
Сообщения: 121
Откуда: Полоцк

СообщениеДобавлено: 09 Feb 2011, Wed, 20:13    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Прывiтанне.
Вельмi цудоунае падарожжа. I фотаздымкi добрыя.
Бывау i я у тых мясьцiнах. Трошку апасля i свае фоткi дадам.
Дзякуй аутару.
Павга (respect)
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Stagger Lee



Зарегистрирован: 13.04.2010
Сообщения: 292

СообщениеДобавлено: 14 Feb 2011, Mon, 12:27    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

[quote="Асьвяяк"]
Stagger Lee, можа прыедзеш у Асвею, пап'ем гарэлкі? Запрашаю. :D Прыемна, што нехта яшчэ цікавіцца нашымі мясцінамі.

quote]


Ня п'ю я, вось у чым справа. Хіба віна толькі ці піва якога. Калі частуеце - неадкладна еду. :D
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Halina



Зарегистрирован: 24.02.2011
Сообщения: 12
Откуда: Верхнедвинск

СообщениеДобавлено: 28 Feb 2011, Mon, 14:50    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Stagger Lee писал(а):
Незразумелая грэбля на Сар'янцы


Гэтая "незразумелая" грэбля з'явілася дзякуючы намаганням хлопцаў з Сенькава, бо, улічваючы спякотнае лета-2010, жадаючых пакупацца ў "горнай" (як яе называюць) рацэ было шмат, а глыбіні практычна няма. Вось і вырашылі - падняць узровень. Так і атрымалася. Яшчэ убралі смецце, вострыя камяні...А ў бліжэйшых планах - зрабіць альтанку, столік... Увогуле, зрабіць месца адпачынку. Без машын :)
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Halina



Зарегистрирован: 24.02.2011
Сообщения: 12
Откуда: Верхнедвинск

СообщениеДобавлено: 28 Feb 2011, Mon, 14:52    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Андрей Я. писал(а):
Па праграмме Падарожжа Дылетанта было сказана, што ў рэчцы Сар'янка водзіцца фарэль. Вось калі я прыехаў у веску Сар'ю, вырашыў палавіць гэтую фарэль Very Happy
Але нажаль нічога не злавіў.

вось і антырэклама нашым мясцінам...
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Stagger Lee



Зарегистрирован: 13.04.2010
Сообщения: 292

СообщениеДобавлено: 28 Feb 2011, Mon, 18:04    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Halina писал(а):
Stagger Lee писал(а):
Незразумелая грэбля на Сар'янцы


Гэтая "незразумелая" грэбля з'явілася дзякуючы намаганням хлопцаў з Сенькава, бо, улічваючы спякотнае лета-2010, жадаючых пакупацца ў "горнай" (як яе называюць) рацэ было шмат, а глыбіні практычна няма. Вось і вырашылі - падняць узровень. Так і атрымалася. Яшчэ убралі смецце, вострыя камяні...А ў бліжэйшых планах - зрабіць альтанку, столік... Увогуле, зрабіць месца адпачынку. Без машын :)


Хай бы гэтыя хлопцы з Сенькава купаліся вышэй цяперашняга, бетоннага маста. Там дастаткова глыбака і вада струменіць добра, на дне пясок. А тут на дне глей вязкі, плынь вельмі павольная, піяўкі, ды й навошта дзяліць раку грэбляй? :)
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Stagger Lee



Зарегистрирован: 13.04.2010
Сообщения: 292

СообщениеДобавлено: 28 Feb 2011, Mon, 18:06    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Дарэчы, наконт фарэлі. Яна ёсць, але трэба ўдакладніць, што яе звычайны памер ў Сар'янцы - прыкладна з чалавечы палец. :D Так што поспехаў вам, спадарства, на рыбалцы. :D :D :D
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Halina



Зарегистрирован: 24.02.2011
Сообщения: 12
Откуда: Верхнедвинск

СообщениеДобавлено: 28 Feb 2011, Mon, 18:23    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Stagger Lee писал(а):
Хай бы гэтыя хлопцы з Сенькава купаліся вышэй цяперашняга, бетоннага маста. Там дастаткова глыбака і вада струменіць добра, на дне пясок. А тут на дне глей вязкі, плынь вельмі павольная, піяўкі, ды й навошта дзяліць раку грэбляй? Smile


Stagger Lee, калі Вы там купаліся апошні раз?
Вышэй бетоннага маста (я так разумею, Зашчырынскі мост) там пясок, але там дрэнны бераг для спуску у ваду, зарослы травой, ды й асфальтаваная дарога побач...
А на Мотужскім пераходзе - ямы, глею там няма (у маём дзяцінстве быў, а зараз усё вытаптана) і паўсюль пясок. Таксама пад'езд, можна прагуляцца па рацэ, пабачыць крутыя абрывы, палюбавацца кубышкамі малымі... Вось так
:)
Stagger Lee писал(а):


Дарэчы, наконт фарэлі. Яна ёсць, але трэба ўдакладніць, што яе звычайны памер ў Сар'янцы - прыкладна з чалавечы палец. Very Happy Так што поспехаў вам, спадарства, на рыбалцы.


Першы раз чую аб фарэлі... Вось пазнала)))
Дзякуй!
Будзем шукаць!
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Stagger Lee



Зарегистрирован: 13.04.2010
Сообщения: 292

СообщениеДобавлено: 01 Mar 2011, Tue, 10:36    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Halina писал(а):
Stagger Lee писал(а):
Хай бы гэтыя хлопцы з Сенькава купаліся вышэй цяперашняга, бетоннага маста. Там дастаткова глыбака і вада струменіць добра, на дне пясок. А тут на дне глей вязкі, плынь вельмі павольная, піяўкі, ды й навошта дзяліць раку грэбляй? Smile


Stagger Lee, калі Вы там купаліся апошні раз?
Вышэй бетоннага маста (я так разумею, Зашчырынскі мост) там пясок, але там дрэнны бераг для спуску у ваду, зарослы травой, ды й асфальтаваная дарога побач...
А на Мотужскім пераходзе - ямы, глею там няма (у маём дзяцінстве быў, а зараз усё вытаптана) і паўсюль пясок. Таксама пад'езд, можна прагуляцца па рацэ, пабачыць крутыя абрывы, палюбавацца кубышкамі малымі... Вось так
:)


Ды купайцеся, хіба ж я супраць... :D :D :D
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Андрей Я.



Зарегистрирован: 21.11.2008
Сообщения: 1434
Откуда: Гродно

СообщениеДобавлено: 01 Mar 2011, Tue, 13:58    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Halina писал(а):
Андрей Я. писал(а):
Па праграмме Падарожжа Дылетанта было сказана, што ў рэчцы Сар'янка водзіцца фарэль. Вось калі я прыехаў у веску Сар'ю, вырашыў палавіць гэтую фарэль Very Happy
Але нажаль нічога не злавіў.

вось і антырэклама нашым мясцінам...



Ниякай антырэкламы :D . Проста захацелася рыбкi, асаблiва такой Laughing
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Halina



Зарегистрирован: 24.02.2011
Сообщения: 12
Откуда: Верхнедвинск

СообщениеДобавлено: 02 Mar 2011, Wed, 11:08    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Stagger Lee писал(а):
Ды купайцеся, хіба ж я супраць...


Я хацела толькі удакладніць, што на Мотужскім пераходзе купацца лепш... І усё... Crying or Very sad
Каб калі хто паехаў туды, ведаў мясціны для купання...
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Halina



Зарегистрирован: 24.02.2011
Сообщения: 12
Откуда: Верхнедвинск

СообщениеДобавлено: 02 Mar 2011, Wed, 11:09    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Андрей Я. писал(а):
Ниякай антырэкламы Very Happy . Проста захацелася рыбкi, асаблiва такой Laughing


Ну, тады добра!
Я проста сама не ведала, што там такая рыбка водзіцца :)
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
bykov



Зарегистрирован: 18.02.2009
Сообщения: 1558
Откуда: Беларусь, Верхнедвинск

СообщениеДобавлено: 02 Mar 2011, Wed, 11:25    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Halina, ЛС :D
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail
bykov



Зарегистрирован: 18.02.2009
Сообщения: 1558
Откуда: Беларусь, Верхнедвинск

СообщениеДобавлено: 02 Mar 2011, Wed, 11:28    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Я тоже видел эту рыбёшку. Меньше уклейки, но переливается как компакт-диск на солнце. Думал, что это разновидность гольяна.
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail
Андрей Я.



Зарегистрирован: 21.11.2008
Сообщения: 1434
Откуда: Гродно

СообщениеДобавлено: 02 Mar 2011, Wed, 12:04    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Halina, а вы удочку купите и на рыбалку. А я буду ехать и заеду к вам, по дороге, на форельку Laughing
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Halina



Зарегистрирован: 24.02.2011
Сообщения: 12
Откуда: Верхнедвинск

СообщениеДобавлено: 02 Mar 2011, Wed, 12:48    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Андрей Я. писал(а):
Halina, а вы удочку купите и на рыбалку. А я буду ехать и заеду к вам, по дороге, на форельку Laughing

:D
Самае цікавае, што гэтыя прычындалы у мяне ёсць. Я рыбалоў-аматар, калі мяне можна так назваць. Люблю гэтую справу, але вынік чысціць - не надта!
Вы завітвайце да нас, акрамя фарэлі, якую нават, на мой сорам, ні разу не бачыла, а мо і бачыла, толькі не здагадвалася, што гэта менавіта яна, магу паказаць яшчэ і прыгожыя мясціны - доўгія каналы, як у Польшчы, толькі неразрэкламаваныя, там і шчупака зловім, альбо якую-небудзь іншую :D
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Показать сообщения:   
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Форум сайта «Глобус Беларуси» -> Путешествия -> Путешествия по Беларуси -> Фотоотчеты о путешествиях Часовой пояс: GMT + 3
На страницу Пред.  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  След.
Страница 2 из 17

 
Перейти:  
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах
Вы не можете вкладывать файлы
Вы можете скачивать файлы