Список форумов Форум сайта «Глобус Беларуси» Форум сайта «Глобус Беларуси»
Основной проект — “Глобус Беларуси
 
 FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Фотаахвяраванні для Вікіпедыі
На страницу Пред.  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  След.
 
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Форум сайта «Глобус Беларуси» -> Разное -> Все остальное
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
ЗУК



Зарегистрирован: 28.09.2009
Сообщения: 663
Откуда: БРЕСТ

СообщениеДобавлено: 11 Jan 2016, Mon, 18:34    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

ChehVlad писал(а):
ЗУК, о, вялікі дзякуй! А то па Брэсцкай вобласці ў Вікіпедыі ілюстрацый кот наплакаў :)

Калі трэба магу арыгіналы скінуць. Можаце даць спіс патрэбных аб'ектаў, я пагляжу ў сабе здымкі, таму што некаторых на сайце Глобуса няма.
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail
ЗУК



Зарегистрирован: 28.09.2009
Сообщения: 663
Откуда: БРЕСТ

СообщениеДобавлено: 12 Jan 2016, Tue, 0:00    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

ChehVlad писал(а):
Валерій, вялікі дзякуй! :)


Можа ў каго ёсць фотаздымкі з беларускіх музеяў? З нацыянальнымі мастацкім і гістарычным больш-менш нармальная сітуацыя, а з раённымі і нават абласнымі ўсё дрэнна.

У мяне знойдуцца здымкі экспанатаў з музеяў Бярэсця, Турава, Пінска, Варацэвіч. Можа і яшчэ чаго. Кажыце куды, буду скідваць.
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail
ChehVlad



Зарегистрирован: 07.02.2010
Сообщения: 173
Откуда: Мінск

СообщениеДобавлено: 12 Jan 2016, Tue, 10:33    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

ЗУК, цяжка сказаць, чаго дакладна няма (па троху буду правяраць), але вось Маларыту ўжо зараз нідзе не магу знайсці. Экспанаты можаце сюды скідваць, або адразу заліваць у Вікіпедыю
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail
ВалероС

Почётный
веломаньяк
«Глобуса
Беларуси»
по Гродненской области



Зарегистрирован: 25.12.2011
Сообщения: 1788
Откуда: ГРОДНО

СообщениеДобавлено: 12 Jan 2016, Tue, 18:15    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

ChehVlad
А конкретно где можно глянуть, что выложили в Википедию?
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail
В59



Зарегистрирован: 20.05.2014
Сообщения: 1159

СообщениеДобавлено: 12 Jan 2016, Tue, 21:30    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Я дазваляю выкарыстанне ўсіх сваіх фотаздымкаў, апублікаваных на сайце Глобус Беларусі, на ўмовах ліцэнзіі CC-BY-SA-3.0
В.Васіленка
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
ChehVlad



Зарегистрирован: 07.02.2010
Сообщения: 173
Откуда: Мінск

СообщениеДобавлено: 15 Jan 2016, Fri, 16:30    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

В59, дзякуй! :D

ВалероС, такой статыстыкі не існуе, але магу сказаць, што амаль усе фотаздымкі на гэтай старонцы Вы пазнаеце!
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail
ChehVlad



Зарегистрирован: 07.02.2010
Сообщения: 173
Откуда: Мінск

СообщениеДобавлено: 21 Jan 2016, Thu, 15:01    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Можа ў каго ёсць фотаздымкі царквы з в. Хаціслаў?
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail
ЗУК



Зарегистрирован: 28.09.2009
Сообщения: 663
Откуда: БРЕСТ

СообщениеДобавлено: 21 Jan 2016, Thu, 21:00    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

ChehVlad писал(а):
Можа ў каго ёсць фотаздымкі царквы з в. Хаціслаў?

Ёсць. Паспрабую скінуць сёння, або заўтра.
P.S. Толькі царква патрэбна? У гэтай весцы есць капліца могілкавая і ДАК


Последний раз редактировалось: ЗУК (21 Jan 2016, Thu, 21:02), всего редактировалось 1 раз
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail
GlobusBelarusi
Site Admin


Зарегистрирован: 06.10.2008
Сообщения: 11120
Откуда: Минск

СообщениеДобавлено: 21 Jan 2016, Thu, 21:01    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

ChehVlad писал(а):
Можа ў каго ёсць фотаздымкі царквы з в. Хаціслаў?



А. Дыбоўскі, ліпень 2007 г.

Я дазваляю выкарыстанне гэтага фотаздымка на ўмовах ліцэнзіі CC-BY-SA-3.0. А. Дыбоўскі.

P. S. Часцей за ўсё ў ЗУК здымкі лепей.
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
ЗУК



Зарегистрирован: 28.09.2009
Сообщения: 663
Откуда: БРЕСТ

СообщениеДобавлено: 21 Jan 2016, Thu, 23:37    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

На мой погляд, здымкі добрай якасці не маюць. Дождж зрабіў сваю справу на конт фарбаў, а вечар пазбавіў неабходнай колькасці света. Але ж у фоташопе падправіў трохі.


Фота Мікола Кузіч 11.06.2011г
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail
ЗУК



Зарегистрирован: 28.09.2009
Сообщения: 663
Откуда: БРЕСТ

СообщениеДобавлено: 21 Jan 2016, Thu, 23:45    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

GlobusBelarusi писал(а):


P. S. Часцей за ўсё ў ЗУК здымкі лепей.

Андрось Дыбоўскі, дзякую канешні за камплімент
На першым здымку ў нас амаль аднолькавы ракурс. Лічу, што на гэты раз мае здымкі пасуюць перад тваім. Толькі, на мой погляд, далей табе трэба было адыйсці, каб плот не абрэзваць і званіцу падправіць (у фотарэдактары канешні))) каб не завальвалася. Wink
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail
GlobusBelarusi
Site Admin


Зарегистрирован: 06.10.2008
Сообщения: 11120
Откуда: Минск

СообщениеДобавлено: 22 Jan 2016, Fri, 0:25    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

ЗУК писал(а):
Толькі, на мой погляд, далей табе трэба было адыйсці, каб плот не абрэзваць і званіцу падправіць (у фотарэдактары канешні))) каб не завальвалася.

Згодны. Але тое было гадоў 9 таму... У тыя гады на адзін аб'ект больш 5-10 хвілін шкада было марнаваць. :)
Нават на царкву XVIII ст. Наперадзе мяне чакалі яшчэ некалькі храмаў, а сонейка ўжо амаль што зайшло.
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
ЗУК



Зарегистрирован: 28.09.2009
Сообщения: 663
Откуда: БРЕСТ

СообщениеДобавлено: 22 Jan 2016, Fri, 10:20    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

GlobusBelarusi писал(а):
ЗУК писал(а):
Толькі, на мой погляд, далей табе трэба было адыйсці, каб плот не абрэзваць і званіцу падправіць (у фотарэдактары канешні))) каб не завальвалася.

Згодны. Але тое было гадоў 9 таму... У тыя гады на адзін аб'ект больш 5-10 хвілін шкада было марнаваць. :)
Нават на царкву XVIII ст. Наперадзе мяне чакалі яшчэ некалькі храмаў, а сонейка ўжо амаль што зайшло.

Тады зразумела. Сам пад час паездак з гэтым сустракаўся не раз. Зараз вырашыў для сябе, што замест колькасці лепей прагледзіць меньшую частку, але больш дасканала і якасна.
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail
GlobusBelarusi
Site Admin


Зарегистрирован: 06.10.2008
Сообщения: 11120
Откуда: Минск

СообщениеДобавлено: 22 Jan 2016, Fri, 20:22    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

ЗУК писал(а):
Тады зразумела. Сам пад час паездак з гэтым сустракаўся не раз.
Зараз вырашыў для сябе, што замест колькасці лепей прагледзіць меньшую частку,
але больш дасканала і якасна.

І я гэткім чынам зараз дзейнічаю. Але ў 2007 годзе трэба было тэрмінова здаваць ілюстрацыі
для выданняў «Праваслаўныя храмы Беларусі» і «Каталіцкія храмы Беларусі», а адпаведная
колькасць старых цэркваў яшчэ не была сфатаграфавана.

Таму як ашалелы я лётаў па ўсёй Беларусі і здымаў тыя касцёлы і цэрквы, што яшчэ не бачыў.
Ніжэй даты маіх вандровак (за шэсць месяцаў) перад выданнем храмаў, прычым кожны раз я
вяртаўся дадому:



І гэта нягледзячы на тое, што ў папярэднія пяць гадоў я актыўна падарожнічаў па Беларусі:

2002 - 20 вандровак,
2003 - 28 вандровак,
2004 - 43 вандроўкі,
2005 - 55 вандровак (часцей, чым раз у тыдзень, прычым без уліка дрэннага надвор'я),
2006 - 41 вандроўка.
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
ChehVlad



Зарегистрирован: 07.02.2010
Сообщения: 173
Откуда: Мінск

СообщениеДобавлено: 23 Jan 2016, Sat, 10:54    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Хлопцы, дзякуй! :D

ЗУК, лішніх здымкаў не бывае! Давайце капліцу і ДАК
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail
Показать сообщения:   
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Форум сайта «Глобус Беларуси» -> Разное -> Все остальное Часовой пояс: GMT + 3
На страницу Пред.  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  След.
Страница 5 из 12

 
Перейти:  
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах
Вы не можете вкладывать файлы
Вы можете скачивать файлы