Список форумов Форум сайта «Глобус Беларуси» Форум сайта «Глобус Беларуси»
Основной проект — “Глобус Беларуси
 
 FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

На правах рэкламы па сядзібе Ашторпаў.

 
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Форум сайта «Глобус Беларуси» -> Путешествия -> Путешествия по Беларуси -> Фотоотчеты о путешествиях
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
Елена Б.



Зарегистрирован: 10.05.2014
Сообщения: 14

СообщениеДобавлено: 17 Mar 2015, Tue, 1:45    Заголовок сообщения: На правах рэкламы па сядзібе Ашторпаў. Ответить с цитатой

Засняўшы Кацярынку-крэпасць за паўгадзіны (мяне абмежавалі па часе), зразумела, што мне недастаткова ўражанняў, і таму сеўшы ў машыну, пачала паглядаць у карту. У напрамку да Мінску знаходзяцца Блонь, дзе ўсе зачынена ў панядзелак, і Дукора. Некалькі год гэта мясцечка заставалася справа, калі мы ляцелі да дому з Мазыра. “Потым. Наступным разам,” - цешыў муж. Я чакала, чакала, і вось, сення, той час настаў – мой час сустрэчы з табой, Дукора. Выбар зроблены. Саскокваю. І я на шляху даўжыней 3 км. Год таму Аляксандр Сталь пісаў: “Дукора парадавала зменамі”. Я не была тут раней, але ўсе, што зроблена за апошнія чатыры гады, нельга ўспрымаць адназначна. Савецкі будаўнічы каток “якасна” праехаўся па сядзібе Ашторпаў. І таму, мабыць, патрэбна зруйнаваць хаця бы спадарчы двор, каб вока не чаплялася за гэтую “прыгажосць”, гуляючы ўздоўж ракі. Але хутка я натрапіла на ганчарню, і настрой мой пайшоў угору. Набыўшы цудоўны жбанок, я даведалася, што напрыканцы сакавіка адчыняць свае дзверы кузня, хатка саломапляцення, стайня і, што самае прыемнае, шляхецкі музэй, экспазіцыю якога я пабачыла (бескаштоўна, на правах рэкламы) дзякуючы экскурсаводу Валянціне Кароткінай. Я вельмі ўдзячна ўсім гэтым людзям, якія так самааддана намагаюцца вярнуць і захаваць нашу спадчыну! Жадаю ўсім такіх нечаканых сустрэч і прыемных вандровак.

Бабруйск





























Дукора















































Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
GlobusBelarusi
Site Admin


Зарегистрирован: 06.10.2008
Сообщения: 11175
Откуда: Минск

СообщениеДобавлено: 17 Mar 2015, Tue, 1:52    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Прыемныя здымкі.
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
krytsyk



Зарегистрирован: 03.09.2011
Сообщения: 408

СообщениеДобавлено: 18 Mar 2015, Wed, 19:35    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

калі не ўлічваць як аднаўлялі сядзібу - то неблага
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Алекс Сталь



Зарегистрирован: 07.01.2010
Сообщения: 1496
Откуда: г.Минск

СообщениеДобавлено: 18 Mar 2015, Wed, 21:00    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Елена Б.

Чудесно! Спасибо!
Когда я последний раз был в Дукоре, домика вверх ногами ещё не было. Rolling Eyes
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail
Александр Dehty



Зарегистрирован: 22.04.2014
Сообщения: 1014
Откуда: Вiлейка

СообщениеДобавлено: 19 Mar 2015, Thu, 22:41    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Напэўна самы лепшы вынік ад аповяду - гэта ўпэўненнае жаданне абавязкова ўбачыць самому.
Прыемныя здымкі з добрымі людзьмі; канешне, кожнаму захочацца ў такое месца :) !
Шчыра дзякую аўтару!
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail
Valery Zeliazei



Зарегистрирован: 01.02.2011
Сообщения: 1459

СообщениеДобавлено: 23 Mar 2015, Mon, 20:47    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

***
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Показать сообщения:   
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Форум сайта «Глобус Беларуси» -> Путешествия -> Путешествия по Беларуси -> Фотоотчеты о путешествиях Часовой пояс: GMT + 3
Страница 1 из 1

 
Перейти:  
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах
Вы не можете вкладывать файлы
Вы можете скачивать файлы