Список форумов Форум сайта «Глобус Беларуси» Форум сайта «Глобус Беларуси»
Основной проект — “Глобус Беларуси"
 
 FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Беларусьфільм
На страницу Пред.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Форум сайта «Глобус Беларуси» -> Путешествия -> Падарожжы Валацугі -> Кіно
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
kalilaska



Зарегистрирован: 02.06.2012
Сообщения: 888

СообщениеДобавлено: 12 Jun 2026, Fri, 20:06    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

gorevar писал(а):
галоўная зорка беларускага кіно

Як па мне, лепшая стужка з гэтай зоркай - "Несрочная весна".
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Валацуга

Почётный
искатель
новых
объектов
для
«Глобуса
Беларуси»



Зарегистрирован: 14.11.2008
Сообщения: 13172

СообщениеДобавлено: 15 Jun 2026, Mon, 0:08    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

GlobusBelarusi писал(а):
Валацуга писал(а):
Здаецца, нейкія абмежаванні на колькасць здымкаў, таму працяг тут

Нічога не змянілася за шмат гадоў. Дакладней, я нічога не мяняў.

Значыцца, нейкі глюк.

gorevar писал(а):
У адрозненні ад Бруса Ўіліса ды Клінта Іствуда, Лошыцкая сядзіба працягвае сваю акцёрскую кар’еру.

)))!!!

kalilaska писал(а):
gorevar писал(а):
галоўная зорка беларускага кіно

Як па мне, лепшая стужка з гэтай зоркай - "Несрочная весна".


Хацелась гэтым разам пра "Кветкі правінцыі", але, калі размова зайшла, пра работу Уладзіміра Таўкачыкава, то перагледзім яе, а таксама яшчэ адну мастацкую стужку, якую ён зняў на "Беларусьфільме" ў якасці рэжысёра.

"Нетэрміновая вясна" (1989)

Здаецца галоўны герой прыехаў на станцыю Гаўя











Царква. Здаецца, у Дзісне.













Шэраговая забудова. Белы будынак пазнавальны, але пазнаць пакуль не магу.











Цікавы млын. Не ведаю дзе.

















Прыгожая алея, але, здаецца, не Лошыца.





Грандыёзныя масты.





Ну, і галоўная зорка.































"Санта Лючыя" (1999)
На жаль, фільм яшэ ў больш горшай якасці, таму што Ашмяны не так часта з'яўляюцца еа вялікім экране. Але тое, што ёсць.



























Комплекс будынкаў. Здаецца, таксама Ашмяны. Дакладней былая школа-інтэрнат, а сёння сацыяльна-педагагічны комплекс.



















Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
kalilaska



Зарегистрирован: 02.06.2012
Сообщения: 888

СообщениеДобавлено: 15 Jun 2026, Mon, 21:28    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Валацуга писал(а):
Здаецца галоўны герой прыехаў на станцыю Гаўя

Як па мне, дык Загацце.

Валацуга писал(а):
Шэраговая забудова. Белы будынак пазнавальны, але пазнаць пакуль не магу

Дзiсенская вучэльня.

Валацуга писал(а):
Цікавы млын. Не ведаю дзе

Ага. Некалi таксама "не выцягнуў" гэтае пытанне.
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Лёха



Зарегистрирован: 07.10.2008
Сообщения: 2586
Откуда: Менск

СообщениеДобавлено: 22 Jun 2026, Mon, 21:34    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Валацуга писал(а):
Цікавы млын. Не ведаю дзе.


Мо Жодзішкі?
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail
Валацуга

Почётный
искатель
новых
объектов
для
«Глобуса
Беларуси»



Зарегистрирован: 14.11.2008
Сообщения: 13172

СообщениеДобавлено: 28 Jun 2026, Sun, 0:09    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

"Кветкі правінцыі" (1994, рэжысёр Зміцер Зайцаў)

Вельмі шмат Давыд-Гарадка



Давыд-Гарадок слыве кветкавай сталіцай, жыхары якой самі выраблялі пакецікі для насення. Магчыма, прыклад гэтага знайшоў сваё месца ў фільме.





Царква

































Нават польскі памежны штаб трапіў



Гарадзішча (?)



Шэраговая забудова. Магчыма, уся з Давыд-Гарадку, але, магчыма, і з іншых месцаў.



























Штосьці цікавае, але незнаёмае











Пінск











Мінск













Цікавае месца. Не ведаю дзе.



Нешта на сядзібным





Цікавае дэпо









Здаецца, так выглядаў гарадзенскі мост да рэканструкцыі. А можа і не.





Прыкметны калідор.



"Амністыя" (1980, Валерый Панамароў)
Фільм існуе у двух варыянтах. Глядзім даўжэйшы.

Па гэтым кадры відаць, што группа скарысталася бюджэтам, каб адпачыць на моры.

увеличить до 1200x675


Таму не ўпэўнены, што ніжэйшыя сцэны здымаліся ў беларускай сталіцы.

увеличить до 1200x675


увеличить до 1200x675


увеличить до 1200x675


увеличить до 1200x675


увеличить до 1200x675


увеличить до 1200x675


увеличить до 1200x675


увеличить до 1200x675


увеличить до 1200x675


увеличить до 1200x675


увеличить до 1200x675


увеличить до 1200x675


увеличить до 1200x675


увеличить до 1200x675


увеличить до 1200x675


увеличить до 1200x675


Затое з гэтымі месцамі пытанняў не ўзнікае.

увеличить до 1200x675


увеличить до 1200x675


увеличить до 1200x675


увеличить до 1200x675


увеличить до 1200x675


увеличить до 1200x675


увеличить до 1200x675
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
kalilaska



Зарегистрирован: 02.06.2012
Сообщения: 888

СообщениеДобавлено: 28 Jun 2026, Sun, 0:21    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Валацуга писал(а):
Штосьці цікавае, але незнаёмае

Пад здымкамi 2 i 3 хаваюцца менскiя бернардынскiя лаўкi.
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Валацуга

Почётный
искатель
новых
объектов
для
«Глобуса
Беларуси»



Зарегистрирован: 14.11.2008
Сообщения: 13172

СообщениеДобавлено: 28 Jun 2026, Sun, 0:24    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

kalilaska писал(а):
Валацуга писал(а):
Штосьці цікавае, але незнаёмае

Пад здымкамi 2 i 3 хаваюцца менскiя бернардынскiя лаўкi.




Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Показать сообщения:   
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Форум сайта «Глобус Беларуси» -> Путешествия -> Падарожжы Валацугі -> Кіно Часовой пояс: GMT + 3
На страницу Пред.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Страница 7 из 7

 
Перейти:  
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах
Вы не можете вкладывать файлы
Вы не можете скачивать файлы